Ознака: уапсен

Дваесет и петгодишно момче во притвор поради силување дете

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против 25-годишно лице од село Дебреште, осомничено за продолжено кривично дело – полов напад...

Уапсен шверцер на слонови коски по потерница на САД

Кениската полиција го уапсила Абубакар Мансур Сурур, кого САД го бараат поради шверц на слонови и рогови на носорози, соопштиле властите во Момбаса. „Ројтерс“ пренесува...

Криминалец што се барал со потерница од Интерпол уапсен на Долно...

Албански државјанин, по кого Интерпол од Белгија има распишано потерница, бил уапсен на граничниот премин Долно Блаце. Според информациите на МВР, вчера во 17:30 часот,...

Уапсен тетовец осомичен за обид за убиство

Во претпладневните часови на 22 јули во тетовското село Лавце, полицијата го уапсила 31-годишниот Н.Б. од ова село, за кој постои сомнение дека сторил...

Српскиот актер Бранко Видаковиќ уапсен со хероин

Српскиот актер Бранко Видаковиќ е уапсен во Врачар за дрога, дознава „Објектив“. Полицијата дошла по пријава каде го пронашла М.И. (40) како излегува од...

Либиски мигрант прободел жени и се обидел да ги силува

Дваесетгодишен либиски мигрант е обвинет дека се обидел да силува три жени во една ноќ, расекувајќи и прободувавајќи една од своите жртви девет пати,...

Тензиите во Будва не стивнуваат, градоначалникот повторно уапсен

Полицијата во Будва повторно ги уапси градоначалникот, Марко Царевиќ, и претседателот на општинското собрание, Крсто Радовиќ. Минатата среда полицијата уапси 23 лица, меѓу кои и...

Во Србија уапсен началник на нефрологија поради земање мито

Началникот на нефрологија на Воената медицинска академија (ММА), Џ. М., е уапсен под сомнеж дека примил мито, потврдува за медиумите портпаролката на Вишото обвинителство...

Маж во Киев се заканил дека ќе разнесе мост

Непознат човек кој се заканил дека ќе го крене во воздух мостот „Метро“ во Киев е уапсен. Мостот и неговата околина, како и неколку...

Уапсен штипјанец зашто не носел маска

Во попладневните часови на 20 мај полицијата привела 27-годишник од Штип затоа што на улицата Сремски фронт при контрола било утврдено дека постапувал спротивно...