Ознака: уапсен

Осомничен за воени злосторства во Петриње уапсен во Германија

Сојузната германска полиција информира дека 65-годишен маж осомничен за воени злосторства извршени во 90-тите години во Хрватска е уапсен на аеродромот во Франкфурт. Полицијата соопшти...

Игор Спасов уапсен во Софија

Игор Спасов, осуден за убиството на Мартин Нешковски е уапсен денескa во Софија, Бугарија. Поранешниот специјалец Спасов е лоциран и приведен попладнето и ќе...

Уапсен лажен полицаец кој ограбувал на автопатот Ниш – Врање

Српската полиција го уапси В.С. (58) од Врање, поради постоење основано сомнение дека сторил кривични дела разбојништво и недозволено производство, држење, носење и трговија...

Полицијата растури собир во црква во Брвеница, свештеникот и верниците однесени...

Полицијата растурила собир во црква кој се организирал во тетовска Брвеница. Од Министерството за внатрешни работи велат дека постапувале по пријава, а при увид биле...

Приведен тетовец баран со потерница

Дваесет и шестгодишен жител на село Челопек вечерва е приведен од страна на полициски службеници. Тој бил баран со потерница за доиздржување на казна...

Уапсен поранешен министер во Мексико – работел за картел

Поранешниот мексикански министер за одбрана Салвадор Синфуегос Сепеда помогнал во шверц на тони кокаин, хероин, метамфетамин и марихуана во САД во замена за мито....

Уапсен 17-годишник за кражби во Штип

Вчера во 10.00 часот на улица „Радански пат“ во Штип, полициски службеници привеле 17-годишник од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични...

Србин член на „Пинк Пантер“ уапсен во Тенерифе

Српски државјанин, кој е осомничен дека е еден од членовите на меѓународната криминална група „Пинк Пантер“ е уапсен во Тенерифе, јавуваат шпанските медиуми. Според...

Директорот на либанската Царинска служба уапсен поради експлозијата во Бејрут

Директорот на либанската Царинска служба, Бадри Дахер, вчера беше и официјално уапсен откако беше сослушан за катастрофалната експлозија во Бејрут претходно овој месец, јави...

Дваесет и петгодишно момче во притвор поради силување дете

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против 25-годишно лице од село Дебреште, осомничено за продолжено кривично дело – полов напад...