Ознака: уапсен

Во Гостивар уапсен скопски дилер со два и пол килограми марихуана

Попладнево околу 14.30 часот во Гостивар полицијата уапсила 41-годишник од Скопје со иницијали С.З. При претрес на станот во кој времено престојувал, му биле пронајдени...

Во Русија уапсен естонскиот конзул додека примал доверливи документи

Естонскиот конзул во Санкт Петерсбург бил приведен затоа што добил „тајни документи“, објави денеска руската тајна служба „ФСБ“. - Федералните служби за безбедност ја уапсија...

Кинески шпион уапсен во Германија – работел за фондација блиска до...

Германските власти уапсија и обвинија германски државјанин под сомнение дека шпионирал за кинеските тајни служби, соопшти германското Обвинителство. Во соопштението се наведува дека обвинетиот, идентификуван...

Приведен дилер на дрога од Радовиш

Синоќа во 19.10 часот на бул.Александар Македонски во Радовиш е уапсен 28-годишен жител на Радовиш, кај кого при претрес била најдена дрога. - Кај К.Ј.(28)...

Уапсен криминалец во бегство, кој треба да издржи 10-годишна казна во...

Во вечерните часови на 19 мај на булеварот „Мајка Тереза” во Скопје, бил лишен од слобода Р.К. (36) од Скопје, по добиена судска наредба,...

Уапсен лихвар од Велес, позајмил 100 евра, а барал да му...

Во попладневните часови на 28 април, на улицата Петре Прличко во Велес, полициски службеници го лишиле од слобода 44-годишниот велешанец А. С. поради сомнение...

Грчки европратеник, поранешен член на „Златна зора“ уапсен во Брисел

Грчкиот европратеник Јоанис Лагос, поранешен член на неонацистичката партија „Златна зора“, беше уапсен во Брисел откако му беше одземен пратеничкиот имунитет, тврдат извори од...

Во Аргентина уапсен Црногорец, член на бандата „Пинк Пантер“

Интерпол во Буенос Аирес уапсил црногорски државјанин член на озлогласената криминалсна група „Пинк Пантер“, позната по спектакуларните кражби на скап накит, објавија денеска црногорските...

Приведен висок полициски службеник, запленета дрога вредна над 800.000 евра

Полицијата заплени дрога вредна над 800.000 евра, а приведен е висок полициски службеник, објави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Засега нема повеќе детали за...

Лице од Унгарија уапсено на скопскиот аеродром

На скопскиот аеродром во попладневните часови на 2 април, полицијата го уапсила 24-годишниот А.Ј. од Унгарија затоа што при проверка било констатирано дека се...