Ознака: уапсено лице

Уапсен Германец кој ги лижел држачите и машините за билети во...

Еден 33-годишник во Минхен, Германија, кој тврдел дека е позитивен на вирусот ковид-19, е уапсен откако се снимил како ги лиже оградите, држачите и...

Уапсено лице што го снимило ракетниот напад врз авионот во Иран

Иранската револуционерна гарда го уапсила лицето што минатата недела објави онлајн-видеоснимка од ракетниот напад врз украинскиот авион во Иран, пренесува полуофицијалната новинска агенција „Фарс“. Резултатите...