20 C
Skopje
21.10.2020 - 18:38

Ознака: уапсени

Во Москва уапсени неколкумина директори на „Баринг Восток“, меѓу нив двајца...

Основачот на инвестициската компанија „Баринг Восток”, Американецот Мајкл Калви, беше уапсен во Москва. Освен Калви кој беше уапсен вчера, денеска се уапсени се и...

Четворица уапсени по уривањето на зградата во Истанбул

Турските власти приведоа четири лица во врска со уривањето на станбена зграда во Истанбул, при што загинаа 21 лице. Осомничените се проект-менаџерот Сузан Чаир, шефот...

Во Албанија уапсени 32 лица за трговија со луѓе

Во голема полициска акција во повеќе градови во Албанија, уапсени се 32 лица меѓу нив и полициски службеник, кои се занимавале со недозволена трговија...

Стујардеси криумчареле големи количества на дрога во Австралија

Дел од екипажот на стујаредси на меѓународната компанија „Малиндо ер“ е обвинет за криумчарење на големи количества на хероин и метамфетамин со милионска вредност...

Помпео бара ослободување на сите државјани на САД уапсени во Турција

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска побара од Анкара да бидат ослободени сите државјани на САД уапсени во Турција, меѓу кои и поранешниот научник...

Уапсени Албанки кои „празнеле“ супермаркети во Атина

Грчката полиција уaпсила седум Албанки кои година ипол краделе во супер маркетите во Атина. Полицијата ги објави фотографии и идетнитет на упасените, кои „криминалната активност...

Русија: Стотици демонстранти уапсени на протестите на Навални

Руската полиција денеска уапси стотици поддржувачи на опозицискиот водач Алексеј Навални, кој организираше протести во 90-ина градови низ земјата, во пресрет на инаугурацијата на...

Уапсени Балканците што го воделе најопасниот сервис за хакирање во светот

Затворен е „Вебстресер“, најголемиот светски интернет-сервис на кој корисниците може да нарачаат и да најмат услуга за ДДоС (прекинување интернет-врска на некој корисник) Хрватската сајбер-полиција...

Турските власти уапсија 160 нелегални мигранти кај Чанаккале

Вкупно 160 нелегални мигранти вчера се притворени во регионот Чанаккале во северозападна Турција, објави агенцијата Анатолија, цитирајќи извори од безбедносните сили. Во една акција полицијата...