4.7 C
Skopje
20.2.2020 - 19:59

Ознака: уапсени

Припадници на „Ангели на пеколот“ уапсени во Португалија поради организиран криминал

Португалската полиција уапси 17 членови на моторџискиот клуб „Ангели на пеколот“ кои се осомничени за вмешаност во организиран криминал, објавија локалните власти. Околу 150 полицајци,...

Меѓународна хакерска група што украде милиони разбиена во комплексна полициска акција

Со комплексна полициска операција спроведена во САД, Бугарија, Германија, Грузија, Молдавија и Украина, разбиена е меѓународна криминална организација која користела малициозен софтвер за да...

Во Белгија уапсени околу 30 лица за измама во врска со...

Белгиските власти соопштија дека над 30 лица се задржани во притвор во рамки на голема полициска операција, чијашто цел била да се сопре измамата...

Уапсени работници со лажни документи

Германската полиција во вторникот уапсила 14 работници на градилиштата во Минхен, кои работеле со лажни документи издадени од Хрватска. Повеќемина од уапсените се Срби...

Во Тулуз уапсени 45 демонстранти на „Жолтите елеци“

Француската полиција уапсила 45 демонстранти за време на протест на „Жолтите елеци“ вчера во Тулуз, информираат француски медиуми. Според соопштението на префектурата на департментот От-Гарон...

Уапсени 90 лица поврзани со трговија со дрога

Грчката полиција рано вчераутро започна голема полициска акција во објекти кои беа под опсада во атинската населба Ексархија, во која биле приведени над 90...

Петмина уапсени за трговија со органи

Пет лица од една приватна клиника во Косово се уапсени под сомнение дека извршиле незаконски трансплантации и тргувале со човечки органи, соопшти косовската полиција....

Во Стразбур уапсени четириесетина курдски активисти

Околу 40 курдски активисти кои бараат ослободување на нивниот историски лидер Абдула Оџалан, затворен во Турција, беа уапсени во Стразбур, откако предизвикаа штета при...

Во Москва уапсени неколкумина директори на „Баринг Восток“, меѓу нив двајца...

Основачот на инвестициската компанија „Баринг Восток”, Американецот Мајкл Калви, беше уапсен во Москва. Освен Калви кој беше уапсен вчера, денеска се уапсени се и...

Четворица уапсени по уривањето на зградата во Истанбул

Турските власти приведоа четири лица во врска со уривањето на станбена зграда во Истанбул, при што загинаа 21 лице. Осомничените се проект-менаџерот Сузан Чаир, шефот...