Ознака: уапсени

Во Италија приведени 10 лица поради финансирање на тероризам

Италијанската полиција привела десет лица во централната покраина Абруко поради разни прекршоци и перење пари. Постојат сомнежи дека целта на овие дела е финансирање на...

Над илјада лица уапсени во протестите во Москва, меѓу нив и...

Полицијата приведе илјадници луѓе, учесници на вчерашниот недозволен протест во центарот на Москва, пренесува ТАСС. - 1074 лица се приведени на недозволениот собир во центарот...

Откриени над шеесет мигранти во камион во близина на Виничани

Шеесет и еден мигрант вчера е откриен во камион со скопски регистарски ознаки на автопатот Неготино – Скопје, во близина на надвозник Виничани. Околу 19...

Албанка и Турчин уапсени во Косово поради трговија со човечки органи

Две лица се уапсени во Приштина поради трговија со човечки органи и нелегална трансплантација на органи, соопшти косовската полиција. Уапсена е една Албанка и турски...

Тројца Хрвати уапсени во Италија поради препродавање скапоцени предмети

Италијанската полиција соопшти дека во голема акција за разбивање синџир на препродавачи на скапи предмети во покраината Торино, уапсени се тројца Хрвати. Се работи...

Уапсени двајца државјани на Албанија поради марихуана

На регионалниот пат Дебар – Маврови Анови, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор „Жировница“ ги уапсиле Е.Л.(18) и Е.Ч.(33), двајцата од Република...

Парична казна за уапсените навивачи од Полска

Сите уапсени 223 навивачи од Полска платиле прекршочна казна од 150 евра по приведен, објави Основниот суд во Скопје. Казната следува по масовното апсење на...

Организирана група фалсификувала билети за британската железница, уапсени 18 лица

Со заедничка акција на британските и романските власти, денеска е разбиена организирана криминална група која била вклучена во измама со билети за железница. Истовремено извршени...

Уапсени уште двајца српски полицајци на Косово

На северот на Косово, во Зубин Поток, денеска околу 14 часот се уапсени уште двајца припадници на косовската полиција од српска националност, објави „Блиц“. Како...

Пресметка со шверцери на дрога во Европа, уапсени 22 лица

Во координирана операција против шверц со дрога ширум Европа, 22 лица беа уапсени, соопшти „Европол“. Според„Европол“, осомничениот водач на синџирот шверцери, 48-годишниот Летонец, бил уапсен...