Ознака: уапсени

Повторно протести во Црна Гора

Стотина граѓани вечерва повторно се собраа пред Центарот за безбедност во Никшиќ, а според пишувањата на црногорските медиуми, полицијата со штитови е поставена пред...

Красничи и Точи, кои МВР ги бараше со потерница, се уапсени...

Од страна на косовското Министерството за внатрешни работи во текот на минатата недела уапсени се лицата Бесим Красничи и Фадил Точи, кои беа барани...

Низ Европа уапсени 25 припадници на албанска нарко-група

За време на операција истовремено спроведена во Белгија, Шпанија, Холандија, Германија и Франција, во која учествувале повеќе од 600 полицајци, денеска се уапсени 25...

Чулев: Лага од претходното раководство на МВР е дека се уапсени...

По информацијата дека полициски службеници се повикани на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција, на Фејсбук реагираше техничкиот министер за внатрешни работи,...

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“, соопшти МВР. Приведени се П. Ц. (19) и А. Д. (19) и по...

Руски шпиони уапсени во Давос?

Швајцарската полиција во август уапсила двајца руски разузнавачи во Давос, кои наводно планирале подготовки за шпионски активности за време на одржувањето на Светскиот економски...

ФБИ уапси група неонацисти што планирале насилства

ФБИ уапси тројца припадници на неонацистичка група, кои планирале на собир за поддршка на поседувањето на оружје да предизвикаат насилство и да започнат меѓурасни...

Притворени Италијанка и Германец за криумчарење мигранти преку ГП Богородица

Судот им определи 30-дневен притвор на една италијанска државјанка и еден германски државјанин кои се уапсени за криумчарење мигранти преку граничниот премин Богородица. Според информациите...

Уапсени пратеници по донесувањето на Законот за вероисповед

Црногорскиот парламент го усвои Законот за слобода на вероисповед по тензична ноќ, која заврши со инциденти во собраниската сала, по што беа уапсени просрпските...

Уапсени осомничени за убиството на новинарот Павел Шеремет

Украинската полиција уапси неколку лица кои се осомничени за убиството на новинарот Павел Шеремет во 2016 година, но сè уште не е утврдено кои...