23.8 C
Skopje
2.8.2021 - 23:43

Ознака: уапсени

Европол: Разбиена криминална група, уапсени 46 луѓе

Во голема полициска акција уапсени се 46 лица, осомничени дека се дел од криминална мрежа што им дозволуваше на бегалците илегално да влегуваат во...

Уапсени двајца охриѓани кај кои полицијата пронашла дрога, пиштол и муниција

Секторот за недозволена трговија на дрога, оружје и опасни материи во соработка со охридската полиција, вчера уапсиле двајца охриѓани – А.А. (47) и Т.А....

Пресечен меѓународен транспорт на дрога во вредност од 200.000 евра

Пресечен e меѓународен транспорт на дрога во вредност од 200.000 евра, при што приведени се тројца државјани на Албанија. Според информациите тие пренесувале марихуана во...

Во Словенија 200 луѓе добиле смс-порака дека ќе бидат уапсени

Околу 200 луѓе во Словенија добиле смс-порака да очекуваат да бидат уапсени, што се покажало дека е испратено по грешка од словенечкото Министерство за...

Израел привел 26 палестински новинари за објавување вести на социјалните мрежи

Израел во моментот држи во притвор дури 26 палестински новинари поради објавување вести на социјалните мрежи. Во изјавата Канцеларијата за медиуми на владата управувана...

Единаесет Црногорци осудени за шверц на пет тони кокаин на Карибите

Судот во Аруба им изрече затворски казни од девет до 15 години за 11 црногорски државјани, членови на екипажот на бродот „Ареша“, на кој...

Уапсени Сиријци, планирале напади во Германија и Данска

Германските и данските власти уапсија тројца Сиријци под обвинение дека планирале напади, соопштија обвинителите. Клаус Тевас, портпаролот на федералното обвинителство во градот Наумбург, изјавил дека...

ВМРО-ДПМНЕ: Им нудиме бесплатна правна помош на граѓаните уапсени на бадникарскиот...

Спротивно на Уставот, уапсени се жители на селото Орман, кои присуствувале на традиционален бадникарски оган, тврди ВМРО-ДПМНЕ, оценувајќи дека станува збор за лицемерство од...

Растурена забава во гаража во Карпош, приведени осум лица

Осум лица се приведени откако биле затекнати на забава во подземна гаража во Карпош во 3 часот по полноќ. Тие се на возраст од 26...

Повеќе од 300 демонстранти приведени на протестите во Минск

Белоруската полиција соопшти дека стотици демонстранти се приведени во неделата во Минск на протест против претседателот Александар Лукашенко. - Повеќе од 300 лица беа приведени...