Ознака: уапсени лциа

Најмалку 250 лица уапсени за време на протестите во Белорусија

Белоруската полиција уапси најмалку 250 лица за време на протестите, откако властите одбија да ја прифатат кандидатурата на двајцата главни опоненти на претседателот Александар...