2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 12:51

Ознака: уапсени лица

Шпионска афера во Грција, уапсени две лица

Грчките власти уапсија две лица обвинети за шпионажа во случај што може дополнително да ги влоши односите меѓу Грција и Турција. Еден од осомничените...

Пустош во Чикаго по протестите: повредени се 13 полицајци, уапсени се...

Повеќе од 100 лица се уапсени, а 13 полицајци се повредени откако стотици луѓе се судрија со полицијата во Чикаго. Тие кршеле прозорци и...

Приведени три лица кои се обиделе илегално да ја поминат границата

Три лица се приведени во текот на вчерашниот ден бидејќи се обиделе илегално да ја поминат границата. Како што информираат од МВР, вчера во атарот...

Десетина лица уапсени поради непочитување на полицискиот час

Најмалку 18 лица беа уапсени, а над 70 добија опомена, според неофицијални информации, бидејќи не поседувале соодветна дозвола за движење за време на воспоставениот...

Во Турција уапсени 641 лице поради поврзаност со движењето на Ѓулен

Турските власти приведоа 641 лице поради наводна поврзаност со движењето на Фатулах Ѓулен, за кого Анкара смета дека го организирал обидот за преврат во...