Ознака: уапсени агенти на ЦИА

Помпео ги негираше апсењата на ЦИА агенти во Иран

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ги отфрли тврдењата на Техеран дека се уапсени агенти на ЦИА во Иран и осудени на смрт. Тој рече...