Ознака: туск

Доналд Туск на турнеја низ земјите од Западен Балкан

Претседателот на Европски совет Доналд Туск, следната недела ќе ги посети Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Косово, Србија и Црна Гора. Посетата е во рамките...

Туск: ЕУ е загрижена поради акциите на Турција

Европската унија е загрижена поради начинот на кој турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го почитува владеењето на правото во Турција и поради неговите потези...

Туск: Личните податоци „мора да бидат целосно заштитени“

Личните податоци на граѓаните на ЕУ „треба да бидат целосно заштитени“, изјави денеска претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Тој ова го изјави по...