Ознака: турски војници

Пет турски војници убиени во судир со сириската армија

Пет турски војници загинале, а уште пет се повредени во гранатирањето на набљудувачница во сириски Идлиб, соопшти телевизијата НТВ повикувајќи се на турското Министерство...

Ердоган најави испраќање турски војници во Либија

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека е можно испраќање турски војници во Либија, каде што не стивнуваат борбите помеѓу ривалските влади. Ердоган изјави...