Ознака: турнир

Осум реномирани екипи на Меѓународниот турнир „Струга 2018“

Во организација на РК Струга на игралиштето на отворено кај женска плажа во Струга, од 15 до 19 август ќе се одржи 46. Меѓународен...

Тенис: Српска тинејџерка го освои турнирот во Москва

Србинката Олга Даниловиќ го освои турнирот на земја во руската престолнина Москва со награден фонд од 750 илјади долари. Даниловиќ, која влезе во главната...

Надал нема да игра на турнирот во Квинс

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал иако беше пријавен, сепак се повлече од турнирот во Квинс, кој се игра следната недела. - Квинс е одличен турнир и...

Во Македонија ќе се игра врвен шах во 2019 и во...

Со потпишувањето на договорот за организација на поединечното ЕП за мажи в година и ЕКК за мажи и за жени две години подоцна, Македонија...

Металург и Вардар без меѓусебен полуфинален дуел во Купот

Ракометарите на Металург и Еурофарм и на Вардар и Пелистер ќе се сретнат во полуфиналните мечеви на годинашниот завршен турнир од Купот на Македонија....

Ѓоковиќ со триумф над Нишикори го почна турнирот во Мадрид

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ со 2:0 во сетови го совлада Јапонецот Кеи Нишикори на стартот од турнирот во Мадрид. Првиот сет по голема борба...

Вардар ќе ги едуцира најмладите преку проектот „Фудбал за пријателство“

Во рамки на почетокот на шестата сезона на Меѓународниот детски социјален проект „Фудбал за пријателство“ под покровителство на компанијата „Газпром“, како дел од стартот...