Ознака: турнири

Металург на силни турнири ќе ја темпира формата

Подготовките за новата сезона почнуваат на 29 јули, прво во Скопје, а потоа и на Копаоник. На турнирите во август, Металург во Москва ќе...

Ќе ја прекине ли Непомнијашчи победничката серија на Карлсен?

Во конкуренција на 12 врвни шахисти, по 5-то коло, тој има 4 поени, еден повеќе од светскиот првак Карлсен, кој годинава настапи и победи...

Надал ќе ги пропушти турнирите во Пекинг и Шангај

Актуелниот најдобар тенисер во светот Рафаел Надал соопшти дека поради повредата на коленото нема да учествува на турнирите во Пекинг и Шангај. Надал се повреди...

Гејмерите се сѐ попопуларни, но уште се далеку од олимписките игри

ИОК размислува да го вклучи и е-спортот на некои од следните летни олимписки игри, но не пред Лос Анџелес во 2028 година Како најбрзорастечки спорт...