11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 19:23

Ознака: турнирите

Славни шахисти играа на Олимпијадата во Скопје и на турнирите „Средба...

Многу љубители на шахот со задоволство се сеќаваат на многубројните шаховски случувања што се одржани во Македонија. Во пресрет на Европскиот клупски куп што...

Лазаров со 65 гола е рекордер на фајналфор-турнирите

Шпанецот Гарсија, пак, е рекордер според бројот на голови постигнати на еден меч на фајналфор-турнирите (13), Барселона деветти пат ќе игра во Келн, деветти...