3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 3:47

Ознака: турнеја

­Меркел на последната турнеја на Балканот

Германската канцеларка Ангела Меркел вчера пристигна во еднодневна посета на Србија, која се реализира на крајот од нејзиниот последен мандат. Таа ќе се состане...

Влатко Стефановски на регионална турнеја

Најзначајниот македонски музичар и голема регионална ѕвезда Влатко Стефановски тргнува на регионална турнеја. На големо задоволство од страна на публиката од целиот регион, Влатко...

Елтон Џон тргнува на проштална турнеја

Седумдесет и четиригодишниот британски пејач со светска слава, сер Елтон Џон, ја започна прошталната турнеја насловена „Збогум по патот со жолти тули“, според истоимената...

Почнува новогодишната турнеја „Четири скокалници“, без публика

Турнејата се одржува од 1953 година, а ова ќе биде 69-то издание. Вообичаено натпреварите привлекуваат десетици илјади гледачи, но сега, поради пандемијата на коронавирусот,...

Борусија подготвува виртуелна турнеја во Азија

Многу навивачи и партнери од регионот беа во контакт со нас, велејќи дека тие уште сакаат да се приближат до играчите, што е можно...

„Адрија тур“ се сели во Задар

ПО ТРИ ДЕНА ТЕНИС ВО БЕЛГРАД По дводневното уживање во тенисот и многубројните забавни содржини, на турнејата „Адрија“ во Белград, заврши првиот во низата турнири...

„Врба“ на турнеја во Европа и во САД

Најгледаниот филм во Македонија, „Врба“ на Милчо Манчевски, ја продолжува фестивалската турнеја со прикажување на уште четири познати европски и светски фестивали, ФЕСТ во...

Почнува уникатната турнеја „Четири скокалници“

Од четирите натпревари, по два се во Германија и во Австрија, од 29 декември до 6 јануари, а некои од спецификите на ова престижно...

Ревизорот ќе ја „стресе“ земјата

Во рамки на проектот „Нов културен бран“ претставата „Ревизор“ од Гогољ ќе биде одиграна на сцената на повеќе македонски театри. Проектот е финансиран од...

Филхармонијата оди на турнеја во Израел

Филхармонија во периодот од 1 до 6 октомври првпат ќе гостува во Израел, земјата во која се прелеваат музичките влијанија од целиот свет. Пред...