20.8 C
Skopje
22.8.2019 - 9:33

Ознака: Туриција

Вебер: Турција не може да биде дел од ЕУ, Западниот Балкан...

Потенцијалниот кандидат за претседател на Европската комисија, Германецот од Европската Народна Партија Манфред Вебер, во интервју за полски медиуми го потврди својот став дека...