Ознака: туристи

Унгарија ги попушти мерките за влез на туристите од Полска, Чешка...

Унгарските власти одлучија да дозволат влез на туристи од Полска, Чешка и Словачка, со „свеж“ негативен тест за коронавирус. Ова беше објавено веднаш по стапувањето...

ПЦР-тестовите го пресолија морето за македонските туристи

Од 3.000 до 4.500 денари ќе ве чини патувањето во странство за еден член на семејството доколку сакате последните денови од летото да ги...

ДЗС: Бројот на туристи во јуни намален за 95,6 отсто

Според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на туристите во јуни 2020 година изнесува 5.210, а бројот на ноќевањата изнесува 14.179. Притоа ДЗС информира...

Плажите цел на ситните крадци и џепчии

Предупредување за туристите крај езерата Посетителите ги оставаат своите вредни предмети необезбедени на шанковите на плажите и на самите плажи, без да водат сметка дека...

Колони возила се упатија кон Охрид, градот е полн со туристи

Колони возила од утрово се упатуваат кон Охрид, а поради метежите се движат бавно, додека сообраќајот на моменти е во целосен застој. Колапсот на градот...

Атина ја спушти рампата за српските туристи

Грција Грција од вчера, од 6 часот наутро, повторно ги затвори границите за Србија, по порастот на бројот на заболени од коронавирус. На граничниот премин...

Германија им наплаќа на оние што се вратиле дома за време...

Германија на граѓаните кои на почетокот на пандемијата со специјални летови ги врати од туристички места сега им наплатува паушални износи во висина од...

Првите туристи ќе заминат во Меѓународната вселенска станица за три години

Двајца туристи ќе ја посетат Меѓународната вселенска станица во 2023 година. „RSC Energia“ и „Space Adventures Inc.“ имаат потпишано договор за спроведување краткорочна експедиција на...

Шпанија го укинува задолжителниот карантин за британските туристи

Шпанија го укинува задолжителниот карантин за британските туристи почнувајќи од недела, потврди министерот за надворешни работи, Аранча Гонзалез. Гонзалез изјави дека шпанската влада еднострано одлучила...

Домашните туристи единствена надеж за спас на сезоната

Туристичките работници во земјава немаат илузии дека оваа туристичка сезона може да сметаат на позитивен биланс, но се надеваат дека барем ќе успеат да...

Attack on Titan Season 3 (Dub) (https://gogoanime.be/m/paPm) Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime 19

Watch 2.43: Seiin High School Boys Volleyball Team Episode 1 (https://animeheaven.pro/m/BYAL/ep-1) at website https://animeheaven.pro anime heavene