19.1 C
Skopje
24.5.2019 - 13:30

Ознака: тужи

Кинескиот технолошки гигант „Хуавеи“ ги тужи САД

Кинеската компанија „Хуавеи“ соопшти дека ги тужи САД поради забрана на федералните агенции да ја користат опремата на тој технолошки гигант. - Конгресот на САД...

И СЈО има кој да го тужи?!

Министерството за правда, во новиот нацрт-закон изработен по предлог од Владата, за СЈО предвидува нов формат, проширување на надлежностите, но наедно и продолжување на...

Тенисерка тужи поради повреди од допинг-тестови

Медисон Бренгл (САД) ги тужи тениските ВТА и ИТФ и бара отштета поради нивната, како што вели „навредлива администрација на програмата за антидопинг“, објавија...