17.5 C
Skopje
21.4.2019 - 14:40

Ознака: тужби

Кучињата-скитници ги намножија тужбите, а градот не знае колку ќе плати

Проблемот со кучињата-скитници секој ден ги притиска скопјани, а на повидок никаде не се гледа решение. За бездомните животни градот нема ниту добра инфраструктура...

Од октомври првите тужби поради болести предизвикани од НАТО бомбардирањето на...

Српскиот професор по право Срето Ного, кој е претседател на Здружението на граѓани „Осиромашен ураниум“, поттикнувач на иницијативата да се тужат земјите на НАТО...

САД: Сојузни држави ја тужат администрацијата на Трамп

Против администрацијата на претседателот Доналд Трамп, тужба поднесоа 17 сојузни американски држави и дистриктот Колумбија, кои се обидуваат да ја запрат „суровата и незаконска“...

Само тие немаат проблем со паркирање

Општинските инспектори не ги подигаат, бидејќи стравуваат од тужби од сопствениците Додека огромен број граѓани секојдневно мака мачат како да обезбедат паркинг-простор, расте бројот на...