3.8 C
Skopje
20.10.2021 - 5:36

Ознака: тужба

Јоко Оно покрена тужба против поранешен асистент на Џон Ленон

Јоко Оно го тужи поранешниот личен асистент на нејзиниот покоен сопруг Џон Ленон, тврдејќи дека тој повторно се обидел да профитира од нејзиното семејство...

Навални најави тужба против Песков

Рускиот опозиционер Алексеј Навални најави дека ќе го тужи портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. Тој побара наводните докази за неговата работа со ЦИА јавно да...

Американец би можел да заглави во затвор поради негативни критики за...

На Американецот Весли Барнс му се заканува казна затвор до две години во Тајланд затоа што објавил негативни критики за хотелот во кој престојувал....

Управниот суд ја одби тужбата на Еуростандард банка

Управниот суд ја отфрли тужбата на Еуростандард банка која се однесуваше на решението на НБРМ донесено од страна на гувернерката Анита Ангеловска-Бежоска. Во образложението на...

Одложено рочиштето за тужбата на Заев против Николовски

Одложено е рочиштето за тужбата на премиерот Зоран Заев против потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на опозицијата за клевета, беше одложено. Изостана и соочувањето...

Вдовицата на Коби Брајант ги тужи шерифот и полицијата на Лос...

Ванеса Брајант, сопругата на загинатата кошаркарска ѕвезда Коби Брајант ги тужи шерифот Алекс Виланева и полицијата на Лос Анџелес за објавување на фотографии од...

Левица поднесе осум тужби против Собранието

Политичката партија Левица и нивните двајца пратеници во Собранието, поднесоа осум поединечни тужби пред Управниот суд против Собранието како јавен орган, за поведување управен...

Сноуден и САД водат битка за заработката од книгата „Досие“

Поранешниот припадник на ЦИА и на Агенцијата за национална безбедност (НСА) на САД, Едвард Сноуден, кој откри и сподели доверливи информации и тајни за...

Интегра го тужи Мицкоски, од него бара сто илјади евра за...

Партијата Интегра поднесе тужба против лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски преку која бара 100.000 евра, поради изнесени клевети и лаги за време на прес-конференција....

Рочиштето за тужбата на Катица Јанева одложено поради хируршкиот зафат врз...

Првото рочиште за тужбата на Катица Јанева против Бојан Јовановски е одложено поради хируршкиот зафат врз Боки 13. Следното рочиште во Кривичниот суд во...