11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 10:44

Ознака: тужба

Баз Олдрин ги тужи синот и ќерката

Американскиот астронаут Баз Олдрин ги тужи двете деца и нивните поранешни бизнис менаџери бидејќи наводно му украле пари, но и за клевета бидејќи говорат...

Се подготвуваат тужби за земјите од НАТО поради бомбардирањето со осиромашен...

Претседателот на здружението „Осиромашен ураниум“, Свето Ного, рече дека нема да станува збор за колективни тужби, туку за поединечни тужби на луѓето што заболеле...

Семејна драма- го тужат синот оти не сакал да се отсели...

Родителите на 30-годишниот Американец Мајкл Ротондо го тужеле нивниот син оти не сакал да се пресели од куќата и да живее сам, пишува Си-Ен-Ен. Судските документи покажуваат...

Таткото на невестата ќе тужи поради масовното труење на неговите гости...

Епидемиолозите од Центарот за јавно здравје во Штип се уште работат на анализите по вчерашното пријавено масовно труење на осуммина свадбари. Таткото на невестата Влатко...

Демократската партија ги тужи Русија, Трамп и „Викиликс“ за заговор

Американската Демократска партија поднесе тужба против Русија, изборната кампања на претседателот Доналд Трамп и „Викиликс“ за заговор со намера попречување на претседателските избори во...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да открие еден од своите трикови пред Суд во Лас Вегас, откако учесник во трикот покрена тужба поради повреда. Гавин...

Работници преку суд ќе ги бараат своите пари

Откако и во изминатите три месеци вработените во ГП „Трансмет“ Скопје, ангажирани во изградбата на автопатот Кичево-Охрид, не ја добија платата за декември заедно...

Тужбите за случајот со децата кои останаа слепи ја блокираа сметката...

Тужбените барања од родителите на деца родени на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство (ГАК) во 2008 година, кои останале слепи откако подоцна им била...