1.7 C
Skopje
18.1.2020 - 17:13

Ознака: трчање

Како да ви стане трчањето утринска рутина

Понекогаш не е лесно веднаш по станувањето од постела да одите на трчање, но чувството што го имате по џогингот, тешко може да се...

Модерните трендови и трката со биковите не одат заедно

  Разбеснет бик прегази жител на Сан Франциско, нанесувајќи му сериозни повреди на вратот, за време на првото трчање со биковите годинава на фестивалот Сан...

Тевдовски, Шилегов и македонските атлетичари трчаат во поддршка на маратонецот Георгиев

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, придружен од градоначалникот на Скопје и атлетичарите од Атлетската федерација го поддржаа ултра – маратонецот Краси Георгиев кој денеска...

Одржувајте ги кучињата во форма со трчање, планинарење, пливање

Ако вашиот пес има повеќе килограми од дозволеното, тогаш ви е потребен план за вежбање Вежбањето е многу важно за одржување на здравјето на кучињата....

Петчлена екипа од Македонија ќе трча на Ултрамаратонот Мон Блан

На годинашниот Ултрамаратон во трчање Мон Блан (УТМБ) што ќе се одржи на 31 август, на Алпите, ќе настапи и петчлена екипа од Македонија....

Италијанците најуспешни на ЕП во планинско трчање

На падините на Водно вчера се одржа 17-то Европско првенство (ЕП) во планинско трчање, на кое во организација на Атлетската федерација на Македонија (АФМ),...