6 C
Skopje
17.11.2018 - 1:53

Ознака: Труст

Кочан не ги проверил документите за „Труст“ пред да ги потпише

Судијката Лидија Трајковска-Зимбовска, која е претседателка на судечкиот совет за предметот „Труст“, в петок во 12 часот ќе ја објави пресудата за обвинетите во...

Завршни зборови во „Труст“ – Сеад Кочан не чувствува вина

Првообвинетиот во предметот „Труст“ Сеад Кочан денеска во завршните зборови рече дека, покрај сувото гори и суровото, посочувајќи дека не се чувствува виновен. -...

Обвинетите во „Труст“ утре со завршни зборови

Со завршни зборови на обвинетите, утре во Кривичниот суд ќе продолжи судењето по предметот „Труст“ на Специјалното јавно обвинителство. На денешното рочиште, што траеше речиси...

Завршни зборови на одбраната за „Труст“

На денешното судско рочиште за предметот на СЈО „Труст“, во кој осомничени се бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица,...

Обвинителството бара конфискација на имот во „Труст“

На денешното судско рочиште за предметот „Труст“, во кој првоосомничен е бизнисменот Сеад Кочан и уште две физички и три правни лица, обвинителството ги...

Телевизорот, Дебелиот, Ибица и Шпанецот во новите „бомби“ за „Труст“

Десет необјавени „бомби“ за предметот „Труст“ беа пуштени во Кривичниот суд во Скопје, на предлог на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Станува збор за прислушуваните разговори...

Нови рочишта за „Траекторија“, „Тарифа“ и „Труст“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Траекторија“, „Тарифа“ и „Труст“. Во „Траекторија“ осомничени се поранешниот премиер...

Ново судско рочиште за „Труст“

Во Кривичниот суд денеска треба да продолжи судењето за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Труст“ во кој обвинети се бизнисменот Сеад Кочан и уште...

Нови рочишта за „Тарифа“, „Труст“, „Титаник 2“ и „Триста“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Тарифа“, „Труст“, Титаник 2“ и „Триста“. На обвинителна клупа ќе седнат поранешниот...

Рочишта за предметите на СЈО, „Труст“ и „Тенк“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на СЈО, „Труст“ и „Тенк“. На рочиштето за „Тенк“ треба да бидат слушани цедеата, како...