Ознака: труење

Расте билансот на затруени со алкохол во Индонезија, најмалку 100 починати

Најмалку 100 лица починаа на индонезискиот остров Јава откако испиле контаминиран алкохол, соопшти денеска полицијата. Жртвите починале во покраината Западна Јава и Џакарта овој месец,...

Над 60 починати од труење со алкохол во Индонезија

Повеќе од 60 луѓе починаа, а многумина се хоспитализирани овој месец по труење со алкохол од домашно производство во Индонезија, соопштија денеска властите. Полицијата уапсила...

Радовишанец се отрул со инсектицид

Седумдесет и тригодишниот Д.Р. од Радовиш пријавил во полиција дека на поткровјето на фабрика на улицата „Св.Спасо Радовишки“ го пронашол безживотното тело на неговиот...

Лавров: Труењето на Скрипал можеби е и британски интерес

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека труењето на Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија можеби биле во интерес на Британија. - Во времето...

Скотланд јард: Скрипал бил отруен на влезната врата на неговиот дом

Британската полиција соопшти дека верува оти поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија првпат дошле во контакт со нервниот агенс со кои...