4.7 C
Skopje
11.12.2019 - 5:35

Ознака: труење

Радовишанец се отрул со инсектицид

Седумдесет и тригодишниот Д.Р. од Радовиш пријавил во полиција дека на поткровјето на фабрика на улицата „Св.Спасо Радовишки“ го пронашол безживотното тело на неговиот...

Лавров: Труењето на Скрипал можеби е и британски интерес

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека труењето на Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија можеби биле во интерес на Британија. - Во времето...

Скотланд јард: Скрипал бил отруен на влезната врата на неговиот дом

Британската полиција соопшти дека верува оти поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија првпат дошле во контакт со нервниот агенс со кои...