16.7 C
Skopje
27.5.2019 - 7:53

Ознака: труење

Таткото на невестата ќе тужи поради масовното труење на неговите гости...

Епидемиолозите од Центарот за јавно здравје во Штип се уште работат на анализите по вчерашното пријавено масовно труење на осуммина свадбари. Таткото на невестата Влатко...

Затруени гости на свадба завршија на Инфективното одделение во Штип

Пет лица од кочанското село Тркање кои биле гости на свадба се пренесени во штипската Клиничка болница. Со знаци на труење, висока температура, дијареа...

Идентификувани главните осомничени за труењето на Скрипал?

Британската полиција и разузнавачките служби ги идентификувале осомничените за нападот на поранешниот двоен шпион Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија, пишува „Дејли телеграф“. Британскиот весник...

Супстанцата со која е затруен Скрипал била во течна состојба

Нервниот агенс искористен за труење на поранешниот руски двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија, бил во течна состојба и ќе бидат потребни...

Трамп му се закани на Путин: Русијо подготви се за нови...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска преку Твитер и порача на Русија да се подготви за „нови и паметни ракети“ во Сирија. - Русија вети дека...

Расте билансот на затруени со алкохол во Индонезија, најмалку 100 починати

Најмалку 100 лица починаа на индонезискиот остров Јава откако испиле контаминиран алкохол, соопшти денеска полицијата. Жртвите починале во покраината Западна Јава и Џакарта овој месец,...

Над 60 починати од труење со алкохол во Индонезија

Повеќе од 60 луѓе починаа, а многумина се хоспитализирани овој месец по труење со алкохол од домашно производство во Индонезија, соопштија денеска властите. Полицијата уапсила...

Радовишанец се отрул со инсектицид

Седумдесет и тригодишниот Д.Р. од Радовиш пријавил во полиција дека на поткровјето на фабрика на улицата „Св.Спасо Радовишки“ го пронашол безживотното тело на неговиот...

Лавров: Труењето на Скрипал можеби е и британски интерес

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров изјави дека труењето на Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија можеби биле во интерес на Британија. - Во времето...

Скотланд јард: Скрипал бил отруен на влезната врата на неговиот дом

Британската полиција соопшти дека верува оти поранешниот двоен агент Сергеј Скрипал и неговата ќерка Јулија првпат дошле во контакт со нервниот агенс со кои...