Ознака: труење

Дете почина, а над 800 луѓе завршија во болница по специјална...

Петгодишно дете починало, а повеќе од 800 луѓе биле пренесени во болница, поради труење со храна во Јордан. Тие јаделе расипано месо во ресторан на...

Во Иран починаа 27 луѓе од труење со алкохол, верувале дека...

Дваесет и седум луѓе починаа во Иран од труење со алкохол, по шпекулациите дека алкохолните пијалаци лекуваат од коронавирусот, објави официјалната новинска агенција „Ирна“. Иран,...

Медицинска сестра во Германија труела бебиња со морфиум

Германска медицинска сестра е уапсена под сомнение дека се обидела да труе пет предвремено родени бебиња со морфиум, објави денеска попладне јавниот обвинител во...

По четири години кома почина момчето што беше труено со жива

Дваесет и шестгодишно момче во Германија почина четири години откако изел сендвич во кој неговиот колега ставил жива. Германската новинска агенција ДПА објави дека момчето...

Отровот „ланате“ усмрти кучиња во Охрид, по труењето во Струга?

Кучиња скитници во петокот попладне, наводно, настрадаа од отровот „ланате“ кој бил расфрлан во градскиот парк во Охрид, а потоа разнесен и на плоштадот,...

Кучиња отруени во близина на основно училиште во Струга

Повеќе кучиња, меѓу кои и расни, домашни миленици се отруени во Струга, во близина на основното училиште „Браќа Миладиновци“, според информациите од повеќемина граѓани. За...

Разузнавачки игри што не знаат за граници

Западни разузнавачки извори тврдат за „Њујорк тајмс“ дека е идентификувана супертајна единица во составот на воено-разузнавачката руска служба ГРУ, со кодно име 29155. Изворот...

Нелегална употреба на отровни мамки најверојатно причина за смрта на двојка...

Во атарот на селото Црбени Брегови вчера на местото викано Бунарот со следење на сигналот од трансмитерот беа пронајдени две мртви птици од видот...

Една жена почина, а десетици беа затруени во престижен ресторан во...

Една жена почина, а десетици беа затруени во еден престижен ресторан во Валенсија. Името на 46-годишната мајка не се соопштува, а нејзиниот сопруг и 12-годишното...

Црногорски средношколец се обидел да отруе свои соученици

Петнаесетгодишен средношколец од црногорскиот град Рожаје се обидел да отруе свои соученици со солна киселина, објави подгоричкиот весник „Побједа“. Според весникот, тинејџерот ставил солна киселина...