Ознака: труење

Наводното труење на Абрамович останува мистерија – лага во информациската војна...

Рускиот милијардер и сопственик на фудбалскиот клуб Челси во заминување, Роман Абрамович, и двајца членови на украинската преговарачка делегација вклучени во неформалните канали на...

Се исфрла мајонезот од исхраната во градинките по труењето во Куманово

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека ќе направи целосна ревизија на нормативите и стандардите за исхрана и оброци на децата во детските...

Експлозиите во Чешка ја вмешуваат тајната Единица 29155 во уште еден...

Додека Украина во 2014 година беше зафатена во конфликтот со сепаратите, на истокот на Чешка одекнаа две експлозии во складиште со муниција. Доколку во...

Најмалку 115 мршојадци годишно умираат од труење на Балканот

Македонското еколошко друштво, во соработка со уште седум организации од Европа, почна да го спроведува проектот „Балкан детокс лајф“, со кој ќе се издигнува...

Во следните пет години ќе се спречува труењето на дивите животни...

Македонско еколошко друштво во соработка со седум организации од Европа започна да го спроведува проектот „Балкан Детокс ЛАЈФ“, финансиран од ЕУ, со кој ќе...

Околу 200 луѓе сослушани во врска со труењето на Навални

Руското Министерство за внатрешни работи за Сибирскиот округ објави дека полицијата испрашала околу 200 лица во врска со случајот со Алексеј Навални. Додадено е...

Две европски лаборатории потврдија дека Навални е отруен со новичок

Германската влада соопшти дека две специјализирани лаборатории во Франција и Шведска потврдиле оти рускиот опозиционер Алексеј Навални е отруен со нервен гас – новичок. Претходно,...

Се подобрува здравствената состојба на Навални

Здравствената состојба на рускиот опозиционер Алексеј Навални покажува знаци на одредено подобрување. Ова го соопшти раководството на берлинската болница, кадешто тој се лекува како...

Дете почина, а над 800 луѓе завршија во болница по специјална...

Петгодишно дете починало, а повеќе од 800 луѓе биле пренесени во болница, поради труење со храна во Јордан. Тие јаделе расипано месо во ресторан на...

Во Иран починаа 27 луѓе од труење со алкохол, верувале дека...

Дваесет и седум луѓе починаа во Иран од труење со алкохол, по шпекулациите дека алкохолните пијалаци лекуваат од коронавирусот, објави официјалната новинска агенција „Ирна“. Иран,...