Ознака: трудот

Пандемијата поттикнува креирање нови работни места?

Македонија, како земја со висока невработеност, и досега се соочуваше со потреба од поголем ангажман на работници, но со здравствено-економската криза што нѐ зафати...

Пазарот на трудот овој пат бара енергична реакција од надлежните

Многу е важно Владата да овозможи едноставен и прецизен начин да изнесе со колку средства, во кои рокови и кои дејности ќе бидат поддржани,...

The Misfit of Demon King Academy (Dub) Episode 13 at website https://gogoanime.be fruits basket gogoanime

Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 1 (https://animeplanet.cc/m/AeYg/ep-1) at website https://animeplanet.cc anime planet fairy tail 2