29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 23:26

Ознака: Трубарево

Приведена сопственичка на угостителски објект во Трубарево, бил отворен и по...

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба...

Пожар во работилница за поправка на вагони во Трубарево

Три лица се повредени во пожар што настанал во работилница за поправка на вагони во Трубарево. Според информациите на МВР, вчера во 09.19 часот во...

Жители на Трубарево и Петровец шетале наместо да седат во изолација

Основното јавно обвинителство Скопје, постапувајќи по поднесени кривични пријави, до Основниот кривичен суд Скопје достави четири предлози за издавање казнен налог против лица обвинети...

По 17 години жителите на Трубарево добија функционална фекална канализација

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, порача дека конечно е ставен крај на најголемиот проблем со кој граѓаните на Трубарево се соочувале цели...

При обид за кражба, момче се здобило со висок степен на...

Момче на возраст од 20 до 25 години се здобило со висок степен на изгореници по телото при обид за кражба што се случила...

Возило удри мајка и ќерка кај Трубарево

Вчера попладне на регионалниот пат Скопје-Велес, кај селото Трубарево, патничко возило со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А.(52) од селото Огњанци, скопско, удрило во...

Пожар во фабрика за пластика во Трубарево

Поради задушување од чад во пожар што избувнал ноќеска во фабрика за пластика во скопско Трубарево петмина полициски службеници биле пренесени во комплексот клиники...