Ознака: Трска

Лов на амур со помош на трска и трева

Ова претставува многу специфична техника на риболов, која бара стрпливост, а претежно се лови површински, иако може и длабински Tехниката на лов на амур со...

Спасовски: Четири кривични за уништувањето на трската и узурпација на крајбрежјето

Во соработка со Основното јавно обвинителство, Министерството за внатрешни работи поднесе кривични пријави против четири лица за уништување трска и за узурпација на крајбрежјето...

Начини на процена на полот и староста на дивите свињи

Најтешко е да се процени староста на среднодобните примероци, па затоа при ловот на диви свињи е пожелен добар двоглед Процената на полот и староста...

Голема површина трска гори кај Асамати

Голема површина трска е зафатена во пожар кој дивее во близина на преспанското село Асамати. Екипи на Територијалната противпожарна единица од Ресен, Дирекцијата за...

Треска и Матка одлични организатори на ЕП во кајак спуст и...

На ЕП настапија над 250 кајакари од 16 земји, меѓу нив и седуммина од Македонија Прекрасната патека на реката Трска во кањонот Матка крај Скопје,...

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 8 at website https://animefreak.ws bleach animefreak

Attack on Titan Final Season (Dub) (https://animeplanet.cc/m/NE8K) Episode 2 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet jojo