14.8 C
Skopje
20.9.2021 - 8:54

Ознака: „Трофеј Карпати“

Македонија со триумф над домаќинот го освои „Трофеј Карпати“

Ракометната репрезентација на Македонија со подмладен состав успеа да ја совлада Романија со 24-20 (10-12) и да го освои подготвителниот турнир „Трофеј Карпати“, во...

Со подмладен состав на „Трофеј Карпати“

Во женскиот ракомет ситуацијата воопшто не е розова и затоа е потребен посериозен ангажман, истакна меѓу другото претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, на вчерашниот...

Македонија ќе игра со Романија и со Алжир на „Трофеј Карпати“

Романија и Алжир ќе ѝ бидат ривали на Македонија на традиционалниот ракометен турнир „Трофеј Карпати“ во Романија, од 26 до 30 декември, како завршна...

Македонија во декември на „Трофеј Карпати“

Во октомврискиот дел од подготовките за настап на ЕП 2020 Македонија ќе игра пријателски мечеви со Турција, Италија и двапати со Грузија На македонската машка...