29.8 C
Skopje
18.6.2021 - 15:04

Ознака: трофеи

Затопек – неверојатниот трикратен шампион

Атлетичарот познат како чешка локомотива, на Летните олимписки игри во 1952 година освои златни медали во трките на пет и на 10 километри, а...

Потенцијалната група на Македонија тежи од трофеи

Во групата Ф, во која се актуелните прваци на Европа (Португалија) и на светот (Франција), како и планетарниот шампион од 2014 година (Германија), може...

Трофеите на Бекер се на аукција

На онлајн-аукцијата, која ќе трае до 11 јули, се продаваат медалите, реплики на пехарите од Вимблдон, САД опен и од Дејвис-купот, облеката што ја...

Торес заминува во пензија со сите големи трофеи и многу голови...

Центарфорот беше светски и двоен европски првак со Шпанија, европски шампион со Челси, победник во Лига Европа со Челси и со Атлетико... Фернандо Торес (35),...

Зошто клупската стратегија на Металург е и национална

Богатството на човечките ресурси и концептот за просперитет на нашиот спорт број 1 Трендот на премрежињата кај нас, кој силно се рефлектира и на спортските...

Паркер замина во пензија со многу трофеи од двете страни на...

Францускиот бек има четири титули во НБА со Сан Антонио, по двапати бил најдобар кошаркар на Европа, најефикасен на ЕП и добитник на европскиот...

Полуфинале на возбудливи екипи и дуел на гиганти со 10 трофеи

Тотенхем на патот кон првото финале го чека четирикратниот европски првак Ајакс, кој е апсолутен „хит“ сезонава во ЛШ. Двата тима се одлично техничко/тактички...

Меси со нов рекорд ја предводи Барселона кон освојување три трофеи

Меси на мечот против Рајо Валјекано го надмина Иниеста според бројот на одиграни првенствени натпревари (443) Речиси секој викенд, аргентинскиот фудбалски волшебник Лионел Меси, соборува и...

Кој може до подвигот за почит – три трофеи во една...

Досега седум екипи во една сезона биле прваци на Европа и на своите земји и освојувачи на националниот куп. Сезонава во игра за хет-трик...

Федерер објави на кои трофеи цели оваа сезона

Еден од најдобрите тенисери на сите времиња, Роџер Федерер зборуваше за своите цели за тековната тенис сезона. На првиот Гренд-слем за годината, Швајцарецот стигна до...