Ознака: трки

Уличните трки со мотори ги оставаат граѓаните без сон

Трки со мотори се случуваат по булеварите во Аеродром, Карпош, Центар, Чаир. Сега станува актуелен булеварот Крсте Мисирков на Бит-пазар, како и Втора македонска...

Интересни трки и победи на фаворитите на тридневниот авто-самит во Кичево

Во изминатите три дена автодромот во Кичево беше вистински епицентар на брзините и спретноста на најдобрите автомобилисти од земјава. Покрај вториот натпревар од шампионатот...

Викендов стартува шампионатот во автомобилизам на кружни патеки

Со првиот натпревар што викендов ќе се вози на автодромот во Кичево, стартува шампионатот во брзински автомобилизам на кружни патеки. На првиот годинешен натпревар...

Нови правила за поголема сигурност и возбуда

Новата сезона од трките во Формула 1 ќе почне на 17 март (недела) со големата награда на Австралија, а кој ќе го подигне славеничкиот...

На Водно викендов ридско-брзински автомобилски трки

На планината Водно крај Скопје на 10 и 11 ноември ќе се одржи ридско – брзински натпревар во автомобилизам, кој се бодува за шампионатот...

Кој да ги замолкне силните децибели на моторите?

Сѐ уште нема крај на трките со мотори по скопските улици и булевари, а скопјани немаат сон од нивната бучава. Силните децибели на моторите...

Вториот кружен натпревар Кичево 2- 2018, во знак на фаворитите

Денес на патеката во Кичево се одржа вториот натпревар од шампионатот во автомобилизам на кружни патеки Кичево 2-2018. На патеката се појавија 20 возачи...

Во трка со бикови избодено едно лице

Шпанските здравствени претставници соопштија дека едно лице е избодено во рамо, а три се здобиле со модринки на седмиот ден од трката со бикови...

Почнува летната серија трки на плажа

Со трка во Скопје започнува серијата трки покрај вода Beach Run што ги организира здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“. Планирано е да...

Акција на МВР за спречување диви трки во Скопје

Сообраќајната полиција за помалку од три часа синоќа при спроведување мерки и активности за спречување на организирање и учество на диви трки регистрирала 21 прекршок и...