-3 C
Skopje
22.2.2019 - 7:52

Ознака: трки

На Водно викендов ридско-брзински автомобилски трки

На планината Водно крај Скопје на 10 и 11 ноември ќе се одржи ридско – брзински натпревар во автомобилизам, кој се бодува за шампионатот...

Кој да ги замолкне силните децибели на моторите?

Сѐ уште нема крај на трките со мотори по скопските улици и булевари, а скопјани немаат сон од нивната бучава. Силните децибели на моторите...

Вториот кружен натпревар Кичево 2- 2018, во знак на фаворитите

Денес на патеката во Кичево се одржа вториот натпревар од шампионатот во автомобилизам на кружни патеки Кичево 2-2018. На патеката се појавија 20 возачи...

Во трка со бикови избодено едно лице

Шпанските здравствени претставници соопштија дека едно лице е избодено во рамо, а три се здобиле со модринки на седмиот ден од трката со бикови...

Почнува летната серија трки на плажа

Со трка во Скопје започнува серијата трки покрај вода Beach Run што ги организира здружението за спорт и рекреација „Прв до врв“. Планирано е да...

Акција на МВР за спречување диви трки во Скопје

Сообраќајната полиција за помалку од три часа синоќа при спроведување мерки и активности за спречување на организирање и учество на диви трки регистрирала 21 прекршок и...

Ф1 најавува промени, се олеснува претекнувањето за поинтересни дуели на патеките

Поедноставно предно крило, кое ќе носи помалку воздух кон гумите, пошироко и подлабока задно крило, како и поедноставени сопирачки се дел од промените...

Рикиардо победува само во возбудливи и неизвесни трки

Австралиецот Даниел Рикиардо, возачот на Ред бул, забележа сензационална победа на трката Формула 1 (Ф1) за Големата награда (ГН) на Кина, во Шангај, шеста...