8.7 C
Skopje
21.2.2020 - 13:46

Ознака: трка

Кадетите во трка за осминафинале

Пред македонските кадетски ракометни репрезентативци се двата клучни натпревари од кои ќе зависи нивната позиционираност на табелата во групата Ц, како и нивниот пласман...

Трка со воени упоришта

Американската морнарица планира да изгради воена поморска база во Австралија, која, доколку ја одобри Конгресот, би чинела околу 211,5 милиони долари. Од друга страна,...

Колбингер прва жена победник на трката за издржливост долга 4.000 км!

Делницата од Бургас (Бугарија) до Брест (Франција), таа на велосипед ја извозе за 10 дена, два часа и 48 минути! Германката Фиона Колбингер беше подобра...

Четворица дебитанти во трката за наградата на ФИФА

Првпат на листата за признанието на ФИФА се Ван Дајк, Мане, Де Јонг и Де Лихт, а шестмина беа во игра и лани -...

Завршува трката за наследник на Тереза Меј

БРИТАНСКИТЕ КОНЗЕРВАТИВЦИ ИЗБИРААТ НОВ ЛИДЕР И НОВ ПРЕМИЕР Најголем фаворит за нов британски премиер е бившиот шеф на дипломатијата Борис Џонсон, а со оглед на...

Ајакс влегува во нова трка за влез во ЛШ

Ланскиот полуфиналист Ајакс, како и учесникот во групната фаза од минатата сезона, Порто, денеска ќе ги дознаат противниците за третото квалификациско коло за пласман...

Хамилтон ја критикува одлуката во ист ден да има Ф1 и...

Луис Хамилтон ја критикува одлуката да се одржи трката во Формула 1 за големата награда на Велика Британија во ист ден како и финалињата...

На Тур се користат велосипедски тркала што чинат над 5.000 евра

Тркалата (обрачите) од германската фирма „Лајтвејт Миленштајн Обермаер“, какви што користи тимот Инеос, тежат само 935 грама, екстремно се цврсти за толку мала тежина...

Пејачот Мирослав Шкоро во трката за претседател на Хрватска

Хрватскиот „Вечерњи лист“ објави дека пејачот Мирослав Шкоро неделава официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска. Шкоро засега планира да биде независен...