13.6 C
Skopje
19.7.2019 - 6:15

Ознака: „Три“

Објавен „Серотонин“ на Мишел Уелбек

Во издание на „Три“ деновиве од печат излезе „Серотонин“, новиот роман на еден од најконтроверзните автори на француската и светската книжевна сцена Мишел Уелбек. Преводот...

Летен фестивал на книгата на „Три“

Од вчера започна новото издание на Летниот фестивал на книгата на „Три“, под слоганот „Читај... каде и да одиш“. И овој пат фестивалот ќе...

Излезе книгата „Белиот трофеј“ на Блаже Аризанов

Издавачки центар „Три“ ја објави книгата „Белиот трофеј“ на Блаже Аризанов, основач на стартап-компанијата „Стеј анкл“, една од деветте најпросперитетни индиски компании за 2018...

Потпишување книги на штандот на „Три“

Во ВИП-арената „Борис Трајковски“ во тек е јубилејното 30-то издание на Саемот на книгата, една од најзначајните културни манифестации во државата. - Следејќи го своето...