24 C
Skopje
15.10.2019 - 18:42

Ознака: три изведби

„Скопје танцов театар“ со три изведби во МНТ

Три перформанси: „Луцидниот Јос“, „Фенси сме“ и „Скеч“ на „Скопје танцов театар“ ќе се одржат вечерва во 20 часот, во Македонскиот народен театар. Кореограф...