16.8 C
Skopje
13.6.2021 - 19:43

Ознака: триумф

Имаме искуство и квалитет за триумф

Селекторот Игор Ангеловски вели дека тоа ќе биде сосема поинаков дуел од претходните два против Грузијците есенва во Лигата на нациите, кои завршија без...

Де Брујне: На Сити му недостига само триумф во ЛШ

Многумина за оваа генерација фудбалери на Манчестер сити ќе речат дека е неуспешна ако не ја освои европската титула, вели пред мечот со Реал,...

Димитријевиќ ниже победи со Хувентуд

Со седмиот триумф по ред, во кој Димитријевиќ учествуваше со осум поени, четири асистенции и два скока, Хувентуд е на делба на четвртото место...

Алкалоид со максимален триумф во борба за врвот на ЕКК

Шахистите на Алкалоид (2.701 просечен рејтинг, рангирани први пред ЕКК), со максимални 6-0 ја совладаа швајцарската екипа Цирих (2.420, рангиран 18-ти), во 5. коло...

Ѓоковиќ сега е сам на врвот со најмногу големи трофеи

По триумфот во Париз тој сега има 55 трофеи од гранслеми, АТП-финалиња и турнири од серијата „мастерс 1.000“, по еден повеќе од Федерер и...

Ангеловски: Со победнички менталитет до триумф над Словенија

Селекторот Кек, кого многу го почитувам, обично практикува тимска игра со 9-10 стандардни фудбалери, а први ѕвезди им се Облак и Иличиќ, вели македонскиот селектор...

Триумф на корупцијата

Спектакуларното уривање на врвот на владиниот план за борба против корупцијата веќе го видовме, а зад урнатините се покажа и целата мрежа на непотистички...

Втор триумф за Металург, Бутел и Пролет

Ракометарите на Металург забележаа уште една висока и лесна победа во домашното првенство, а на втора победа се израдуваа и ракометарите на Бутел и...

Некогашниот ски-скокач победи на Вуелта?

Словенецот Примож Роглич, своевремено светски јуниорски првак во скијачки скокови, вчера беше пред триумф на една од најголемите три велосипедски трки во светот, трката...

Триумфот на лагата

А кога општеството ќе го загуби своето длабоко, древно упориште, она невидливо, но есенцијално што му ги дава силата и смислата, кога ќе се...