17.8 C
Skopje
18.9.2021 - 22:35

Ознака: Триста

Нови рочишта за случаите „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“ и „Триста“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска се закажани нови рочишта за предметите на Специјалното јавно обвинителство, „Таргет-Тврдина“, „Тарифа“, „Топлик“, и повторена постапка за...

На судењето за „Триста“ се презентираат писмени докази

Со презентација на писмени докази во Кривичниот суд продолжи рочиштето за предметот „Триста” на СЈО, во кој е обвинет поранешниот помошник министер за внатрешни...

Во Кривичен рочишта за „Траекторија“, „Триста“ и за убиството на Саздовски

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат нови рочишта за „Траекторија“, „Триста“ на СЈО и за убиството на Никола Саздовски. Случајот „Траекторија”...

Нови рочишта за „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје за денеска се закажани нови рочишта за предметите „Таргет-Тврдина“, „Тотал“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство. Во предметот „Таргет-Тврдина“ на...

Почна повтореното судење за „Триста“ на СЈО

Во Кривичниот суд во Скопје денеска одново почна судењето за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство, против поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко...

Апелација ја укина пресудата за Ѓоко Поповски за случајот „Триста“

Укината е првостепената пресуда за случајот „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство и случајот е вратен на повторно судење, потврдија за МИА од Апелацискиот суд...

Ѓоко Поповски осуден на девет години затвор во предметот „Триста“

Девет години затвор за поранешниот помошник министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски пресуди денеска Кривичниот суд поради злоупотреба на службена положба во предметот на...

Завршните зборови за предметот „Триста“ закажани за 16 мај

Со испитување на првообвинетиот Ѓоко Поповски, поранешен помошник-министер за внатрешни работи,  денеска во Кривичниот суд продолжи судењето по предметот „Триста“ , во кој се суди...

Во Кривичен нови рочишта за „Триста“ и „Насилство во Центар“

Нови рочишта денеска во Кривичниoт суд треба да се одржат за предметот „Триста“ и за одвоената постапка во случајот „Насилство во општина Центар“. Одвоената постапка...

Нови рочишта за „Тарифа“, „Труст“, „Титаник 2“ и „Триста“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочишта за предметите на СЈО „Тарифа“, „Труст“, Титаник 2“ и „Триста“. На обвинителна клупа ќе седнат поранешниот...