15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 1:25

Ознака: трикови

Трет пакет, мерки или трикови

На помалку добрата страна, пакетот иако е како да го направила ВМРО-ДПМНЕ (платежни картички, купувајте македонски производи, летувајте во Македонија), има многу малку мерки,...

Домување – Интересни трикови за поубав ходник

Ходникот е просторија што на некој начин нè запознава со секој простор за живеење, а бидејќи се наоѓа на влезот на нашиот дом, многу...

Нега и убавина – Трикови против брчки на холивудските козметичарки

Прикријте ги првите знаци на стареењето со помош на советите на козметичарите и шминкерите што се грижат за изгледот на најголемите светски ѕвезди како:...

Подмолните трикови на Црниот петок

Треската за Црниот петок ги тресе сите трговски центри ширум светот секој ноември. Стампедо луѓе во потрага по попусти звучи доволно мрачно. Во пресрет на...

Трикови за микробранова што не сте ги знаеле

Ако досега микробрановата печка ја користевте само за подгревање храна и за приготвување пуканки, не сте го искористиле нејзиниот целосен потенцијал. Имено, овој домашен...

Трикови за подобро учење

Стручњаците и педагозите советуваат да се одреди време за учење на одреден предмет и дека е идеално да се издвојат 20-30 минути за учење,...

Шпански фотограф со креативни трикови прави уникатни слики

Има многу трикови што ги користат фотографите за да си поиграат со перспективата, од аголот на фотографирање до рамките. Шпанскиот фотограф Џорди Пуиг стана...

Корисни трикови за полесно чистење на облеката и на домот

Многу често нѐ мачи прашањето како да си го олесниме процесот на чистење, а уште поважно е тој да биде доволно ефикасен. За среќа,...

Штедливи трикови за потопол дом

Штом почне грејната сезона, сите почнуваат нѐ загрижуваат високите сметки за струја. Не е решение да се пикнете под јорган за да заштедите. Наместо...

Едноставни трикови за почисти садови во кујната

Миењето и чистењето на садовите во кујната се секојдневие на секоја домаќинка, без разлика дали садовите ги мие на раце или во машина за...