Ознака: трибини

Дополнителен лекар од трибините на фудбалски натпревари

Тој ќе им помага со совети на колегите на теренот при проверка на повреди на главата и евентуален потрес на мозокот на фудбалерите, а...

Финалето во ЛЕ пред полупразни трибини?

Навивачите на Челси и на Арсенал добиле по скромни 6.000 влезници, но сега струи информација дека половината од влезниците ќе ѝ ги вратат на...

Стоп за омразата на терените и на трибините

„Омразата не игра на нашите терени, да ја исфрлиме и од трибините“ е мотото на кампањата, прва од ваков вид во Македонија, што ја...

Англиските навивачи сакаат пак да стојат на трибините

Над 100.000 луѓе во Англија потпишаа петиција за поддршка на фудбалските клубови што сакаат да им се дозволи на нивните стадиони повторно да има...