Ознака: Трибина

Трибина „Жената во македонскиот филм“

Како дел од програмата на „Златна рамка 2020“, в недела, со почеток во 11.30 часот, во киното „Фросина“ ќе се одржи трибина, насловена „Жената...

Груевски: Македонското прашање ќе се затвори кога ќе биде во полза...

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на неговата страница на Фејсбук, по повод вчерашната трибина посветена на ликот и делото...

Во Тетово се одржа втората јавна трибина посветена на дигитализацијата

Министерството за информатичко општество и администрација, продолжи со организација на повеќе настани во областа на дигитализацијата. Во Тетово се одржа втората јавна трибина на тема...

Трибина по повод 80 години „Бели мугри“ од Рацин

По повод одбележувањето 80 години од издавањето на стихозбирката „Бели мугри“ од македонскиот поет и револуционер Кочо Рацин, ќе се одржи јавна трибина на...

Зошто ни треба класична гимназија?

Научна трибина под наслов „Зошто ни треба класична гимназија?“ утре (26 ноември) точно напладне ќе се одржи на Филозофскиот факултет при Универзитетот „Свети Кирил...

Во Пакистан одржана трибина за феминизам без присуство на ниедна жена

Пакистанскиот совет бил принуден да го преименува и да го реорганизира панелот за феминизмот бидејќи не била поканета ниту една жена. Кога се дознало дека...

СДСМ започнува со караванот трибини „На прав пат”

, Владејачката СДСМ од сабота, 5 октомври, ќе почне со караван трибини низ целата земја наречен „На прав пат“, најави генералниот секретар на партијата,...

Националната платформа за намалување на ризици од несреќи и катастрофи отворена...

Денеска се одржа трибина на тема „Национална платформа за намалување на ризици од несреќи и катастрофи на Република Северна Македонија“ на која присуствуваа претставници...

Ги нема домашните автори на фестивал на домашната драматургија

Трибина на „Војдан Чернодрински“ Трибината со наслов „Ова е наше време, време за театар“ се одржа во рамките на 54-то издание на МТФ „Војдан Чернодрински“. -...

До стручен кадар преку учење и работење во исто време

Дуалното образование има незаменлива улога во обезбедувањето соодветна работна сила со потребните вештини и компетенции за поддршка на економскиот пораст, согласни се стопанствениците Дуалното образование...