Ознака: трејлер

Објавен трејлерот за третото продолжение на франшизата „Бил и Тед“

Објавен е првиот трејлер за долгоочекуваното продолжение на франшизата „Бил и Тед“, насловено „Бил и Тед 3, соочи се со музиката“, во кој главните...

Објавен новиот трејлер за „Брзи и бесни 9“

На видеосервисот Јутјуб е објавен новиот трејлер за претстојниот филм „Брзи и бесни 9“. Новото продолжение на популарната филмска франшиза доаѓа оваа пролет, а во...

Објавен трејлерот за документарецот за Леонард Коен

Романтичната врска на легендарниот кантавтор Леонард Коен и Мериен Ихлен е тема на новиот документарен филм „Мериен и Леонард: Зборови на љубовта“, што треба...

„Дизни“ го претстави првиот трејлер за „Кралот лав“

Компанијата „Дизни“ го претстави првиот официјален трејлер за новата американска филмска драма „Кралот лав“, пренесе „Билборд“. Овој римејк на Дизниевиот легендарен анимиран филм од 1994...

„Убиствена нација“ – филм за градот Салем што го загуби разумот

Стигна првиот трејлер за филмот „Убиствена нација“, кој е снимен според вистинит настан во американското гратче Салем, чии жители во целост ја загубиле контролата....