15.7 C
Skopje
20.6.2019 - 5:36

Ознака: Третопласиран

Третопласираниот во Франција чека нова помош од победникот во ЛЕ

Победниците на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) и во Лига Европа (ЛЕ) обезбедуваат место во групната фаза од ЛШ за идната сезона. Една земја...