0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 13:20

Ознака: трета доза

СЗО порача засега да не се дава трета доза вакцина, САД...

Белата куќа го отфрли повикот на СЗО за мораториум на третата доза на вакцина продив ковид-19, велејќи дека Соединетите држави не треба да избираат...

Филипче: Можно е воведување трета доза вакцина

Има зголемување на бројките на заразени, но така е низ целиот свет. Сепак, во многу земји се воведуваат повторно рестриктивни мерки. Важно е што...

Израел почнува со вакцинација со трета доза

Израелскиот премиер, Нафтали Бенет, објави дека земјата ќе започне да дава трета доза од вакцината против коронавирус на лица постари од 60 години, кои...

Вучиќ ќе прими трета доза на вакцината против ковид-19

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека ќе ја прими третата вакцина, кинеската, како и да верува дека лекарската професија ќе донесе одлука третата...

Израел ќе им нуди трета доза вакцина на „Фајзер“ на лицата...

Израел ќе започне да им нуди на возрасните луѓе со слаб имунитет дополнителна доза на вакцина против коронавирус и тоа вакцините на компаниите „Фајзер...