Ознака: тренирам

Федерер: Во моментов не гледам причина да тренирам

Роџер Федерер, дваесеткратниот победник на тениските гранслем-турнири, поради пандемијата на коронавирусот моментно не гледа причина да продолжи со тренинзите. Федерер (38), кој сезонава стигна до...