Ознака: тренинзи

Ф1-тимовите почнаа со тренинзи

Тестирањето на актуелните автомобили е ограничено според правилата на Формула 1, па за овие првични тестови генерално ќе се користат двегодишните автомобили, бидејќи тие...

Реал се вратија на тренинзи по пауза од два месеци

Реал Мадрид се врати на тренинзи првпат по два месеци од пандемијата на корона вирусот, со Зинедин Зидан со заштитна маска, и со фудбалерите...

Македонија дел од два меѓународни проекта за борба против коронавирусот

Од денеска Македонија е една од земјите во кои ќе се спроведуваат два значајни меѓународни проекта за борба против коронавирусот, соопшти ресорниот министер Венко...

Македонските тренери ќе бидат активни преку онлајн-работилница

За да ги одржи тренерите активни и во домашни услови, Здружението на ракометните тренери на Македонија реши да отвори нов прозорец за комуникација и...

Формирана меѓународна платформа за тренинзи и за тренери

Трејнинс фор ол е меѓународна платформа што е формирана во нашата земја и што ќе ги вмрежува сите тренери и тренинзи на едно место. -...

Камперите на Металург започнаа со тренинзи и забава

Отворањето на годинашниот камп го збогати младиот македонски репрезентативец и член на Металург, десниот бек Мартин Серафимов, кој тренираше и асистираше на воведниот тренинг Викендов...

Психолошки приод за спортска но и за животна победа

Во насока за изградба на здрави психофизички стабилни личности, кои во својата околина ќе зрачат со позитивен дух, креативност и конструктивност, РК Металург, во...

Четврто издание на „Хелт, фитнес енд велнес експо“

На 22 и 23 септември во Градскиот парк во Скопје, на терените на Работнички, ќе се одржи четвртото издание на „Хелт, фитнес енд велнес...

Металург во Маврово собира сила и се уигрува

Македонскиот вицепрвак во Маврово ќе се подготвува до 17 август, а веќе следниот ден, на 18 август во Струга ќе го има првиот официјален...